June Lightning Paired Doubles Competition

Round 1

Pool 1 – Courts 1,2,3
Sunday, 13th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Rowan Henderson & Vicky Zhang 3
2. Alec Avellana & Ryan Aditama 2
3. Dylan Monks & Vincent Monks 1
4. Eion Jennings & Nathan Bevin 4
Pool 2 – Courts 1,2,3
Sunday, 13th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Garion Weller & Dominic Weller 1
2. Annalea Reid & Rebecca Green 2
3. Alieta Eyles & Wendy Hickman 4
4. Stuart Smith & Julie Wright 3
Pool 3 – Courts 4,5,6
Sunday, 13th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Jan Cheng & Clinton Duong 2
2. Timothy Morgan & Robert Brockman 3
3. Fabian Delanty & Bill Chen 1
4. Lauren Tjan & Linda Lattimer 4
Pool 4 – Courts 4,5,6
Sunday, 13th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Leigh Ford & Adrian Adkins 1
2. Michele Nissink & Ian (whitey) Fletcher 2
3. Khoa Vo & Long Dang 4
4. Luke Edgecock-Bennett & Siyao Wang 3
Pool 5 – Courts 7,8,9
Sunday, 13th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Huei Chen & Ester Cheang 3
2. Ka Sheng/ Zach Loh & Anna Thich 2
3. Clive Goransson & Wen Gao 4
4. Jon Stagg & Sebastian Stagg 1
Pool 6 – Courts 7,8,9
Sunday, 13th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Mark Johnson & Liam Johnson 1
2. Sriram Janarthanan & Meera Shree Raja 2
3. James Horne & Haydon Dennison 4
4. Ludi Zhao & Roni Suherlim 3
Pool 7 – Courts 10,11,12
Sunday, 13th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Melissa Saragih & Bryan McLoughlin 2
2. David Brightmore & David Needham 4
3. Luca Bourny & Robert Joseph 3
4. Owen Short & Brendan Heatley-Hart 1
Pool 8 – Courts 10,11,12
Sunday, 13th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Elysia Coade & Drew Vancsa 3
2. Serena Ellery & Rowan Ellery 4
3. Anish Babbar & Kuo-ming Tsai 1
4. Congxin Li & Joanna Wu 2

Round 2

Pool 1 – Courts 1,2,3
Sunday, 20th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Dylan Monks & Vincent Monks 1
2. Alec Avellana & Ryan Aditama 2
3. Rowan Henderson & Vicky Zhang 3
4. Garion Weller & Dominic Weller 4
Pool 2 – Courts 1,2,3
Sunday, 20th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Eion Jennings & Nathan Bevin 1
2. Annalea Reid & Rebecca Green 4
3. Stuart Smith & Julie Wright 3
4. Fabian Delanty & Bill Chen 2
Pool 3 – Courts 4,5,6
Sunday, 20th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Alieta Eyles & Wendy Hickman 2
2. Jan Cheng & Clinton Duong 4
3. Timothy Morgan & Robert Brockman 3
4. Leigh Ford & Adrian Adkins 1
Pool 4 – Courts 4,5,6
Sunday, 20th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Lauren Tjan & Linda Lattimer 4
2. Michele Nissink & Ian (whitey) Fletcher 2
3. Luke Edgecock-Bennett & Siyao Wang 3
4. Jon Stagg & Sebastian Stagg 1
Pool 5 – Courts 7,8,9
Sunday, 20th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Khoa Vo & Long Dang 4
2. Ka Sheng/ Zach Loh & Anna Thich 3
3. Huei Chen & Ester Cheang 2
4. Mark Johnson & Liam Johnson 1
Pool 6 – Courts 7,8,9
Sunday, 20th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Clive Goransson & Wen Gao 1
2. Sriram Janarthanan & Fill in* 3
3. Ludi Zhao & Roni Suherlim 4
4. Owen Short & Brendan Heatley-Hart 2
Pool 7 – Courts 10,11,12
Sunday, 20th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. James Horne & Haydon Dennison 2
2. Melissa Saragih & Bryan McLoughlin 3
3. Luca Bourny & Robert Joseph 4
4. Anish Babbar & Kuo-ming Tsai 1
Pool 8 – Courts 10,11,12
Sunday, 20th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. David Brightmore & David Needham 3
2. Congxin Li & Joanna Wu 1
3. Elysia Coade & Drew Vancsa 2
4. Serena Ellery & Rowan Ellery 4

Round 3

Pool 1 – Courts 1,2,3
Sunday, 27th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Dylan Monks & Vincent Monks 1
2. Alec Avellana & Ryan Aditama 4
3. Rowan Henderson & Vicky Zhang 3
4. Eion Jennings & Nathan Bevin 2
Pool 2 – Courts 1,2,3
Sunday, 27th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Garion Weller & Dominic Weller 3
2. Fabian Delanty & Bill Chen 1
3. Stuart Smith & Julie Wright 4
4. Leigh Ford & David Gordon* 2
Pool 3 – Courts 4,5,6
Sunday, 27th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Annalea Reid & Chris Allen* 1
2. Alieta Eyles & Wendy Hickman 4
3. Timothy Morgan & Robert Brockman 3
4. Jon Stagg & Sebastian Stagg 2
Pool 4 – Courts 4,5,6
Sunday, 27th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Jan Cheng & Clinton Duong 1
2. Michele Nissink & Ian (whitey) Fletcher 3
3. Luke Edgecock-Bennett & Siyao Wang 2
4. Mark Johnson & Liam Johnson 4
Pool 5 – Courts 7,8,9
Sunday, 27th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Lauren Tjan & Linda Lattimer 2
2. Huei Chen & Teresa Tang* 3
3. Ka Sheng/ Zach Loh & Anna Thich 4
4. Clive Goransson & Wen Gao 1
Pool 6 – Courts 7,8,9
Sunday, 27th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Khoa Vo & Long Dang 3
2. Owen Short & Brendan Heatley-Hart 4
3. Sriram Janarthanan & Meera Shree Raja 2
4. Anish Babbar & Kuo-ming Tsai 1
Pool 7 – Courts 10,11,12
Sunday, 27th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Ludi Zhao & Roni Suherlim 2
2. James Horne & Haydon Dennison 3
3. Anonymous Fill in #1 & Anonymous Fill in #2* 1
4. Congxin Li & Joanna Wu 4
Pool 8 – Courts 10,11,12
Sunday, 27th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Luca Bourny & Robert Joseph 1
2. Elysia Coade & Drew Vancsa 2
3. David Brightmore & David Needham 3
4. Serena Ellery & Rowan Ellery 4

Round 4

Pool 1 – Courts 1,2,3
Sunday, 4th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Dylan Monks & Vincent Monks 1
2. Eion Jennings & Nathan Bevin 2
3. Rowan Henderson & Vicky Zhang 3
4. Fabian Delanty & Shun Ooi* 4
Pool 2 – Courts 1,2,3
Sunday, 4th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Alec Avellana & Ryan Aditama 1
2. Leigh Ford & Adrian Adkins 2
3. Garion Weller & Dominic Weller 3
4. Jon Stagg & Sebastian Stagg 4
Pool 3 – Courts 4,5,6
Sunday, 4th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Stuart Smith & Julie Wright 1
2. Annalea Reid & Rebecca Green 2
3. Timothy Morgan & Robert Brockman 4
4. Jan Cheng & Clinton Duong 3
Pool 4 – Courts 4,5,6
Sunday, 4th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Alieta Eyles & Wendy Hickman 1
2. Luke Edgecock-Bennett & Siyao Wang 3
3. Michele Nissink & Ian (whitey) Fletcher 4
4. Clive Goransson & Wen Gao 2
Pool 5 – Courts 7,8,9
Sunday, 4th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Mark Johnson & Liam Johnson 4
2. Lauren Tjan & Linda Lattimer 3
3. Huei Chen & Ester Cheang 2
4. Anish Babbar & Kuo-ming Tsai 1
Pool 6 – Courts 7,8,9
Sunday, 4th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Ka Sheng/ Zach Loh & Anna Thich 2
2. Anonymous Fill in #1 & Anonymous Fill in #2* 1
3. Khoa Vo & Long Dang 4
4. Ludi Zhao & Roni Suherlim 3
Pool 7 – Courts 10,11,12
Sunday, 4th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Owen Short & Brendan Heatley-Hart 2
2. Melissa Saragih & Bryan McLoughlin 3
3. James Horne & Haydon Dennison 1
4. Luca Bourny & Robert Joseph 4
Pool 8 – Courts 10,11,12
Sunday, 4th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Congxin Li & Joanna Wu 2
2. Elysia Coade & Drew Vancsa 1
3. David Brightmore & David Needham 3
4. Serena Ellery & Rowan Ellery 4

Round 5

Pool 1 – Courts 1,2,3
Sunday, 11th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Dylan Monks & Vincent Monks 4
2. Eion Jennings & Nathan Bevin 3
3. Rowan Henderson & Vicky Zhang 1
4. Alec Avellana & Ryan Aditama 2
Pool 2 – Courts 1,2,3
Sunday, 11th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Fabian Delanty & Bill Chen 3
2. Leigh Ford & Adrian Adkins 2
3. Garion Weller & Dominic Weller 1
4. Stuart Smith & Julie Wright 4
Pool 3 – Courts 4,5,6
Sunday, 11th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Jon Stagg & Sebastian Stagg 4
2. Annalea Reid & Rebecca Green 1
3. Jan Cheng & Clinton Duong 3
4. Alieta Eyles & Wendy Hickman 2
Pool 4 – Courts 4,5,6
Sunday, 11th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Timothy Morgan & Robert Brockman 1
2. Clive Goransson & Wen Gao 4
3. Luke Edgecock-Bennett & Siyao Wang 3
4. Anish Babbar & Kuo-ming Tsai 2
Pool 5 – Courts 7,8,9
Sunday, 11th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Michele Nissink & Ian (whitey) Fletcher 2
2. Huei Chen & Ester Cheang 3
3. Lauren Tjan & Linda Lattimer 1
4. Ka Sheng/ Zach Loh & Anna Thich 4
Pool 6 – Courts 7,8,9
Sunday, 11th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Mark Johnson & Liam Johnson 1
2. Sriram Janarthanan & Meera Shree Raja 2
3. Ludi Zhao & Roni Suherlim 4
4. James Horne & Haydon Dennison 3
Pool 7 – Courts 10,11,12
Sunday, 11th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Khoa Vo & Long Dang 3
2. Owen Short & Brendan Heatley-Hart 1
3. Melissa Saragih & Bryan McLoughlin 2
4. Elysia Coade & Drew Vancsa 4
Pool 8 – Courts 10,11,12
Sunday, 11th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Luca Bourny & Robert Joseph 3
2. Congxin Li & Joanna Wu 1
3. David Brightmore & David Needham 2
4. Serena Ellery & Rowan Ellery 4