June Lightning Doubles Competition

Round 1

Pool 1 – Court 1
Tuesday, 8th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Leesa Grundy 3
2. Rowan Henderson 2
3. Sam Burnett 1
4. Steve Jeffrey 4
Pool 2 – Court 2
Tuesday, 8th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Clinton Badger 2
2. Jon Stagg 1
3. Maria Shelverton 3
4. Mathew Meaden 4
Pool 3 – Court 3
Tuesday, 8th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Fabian Delanty 4
2. Annalea Reid 3
3. Xavier Young 2
4. James Rowbottom 1
Pool 4 – Court 4
Tuesday, 8th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Paul Andrews 2
2. Clinton Duong 3
3. Eion Jennings 1
4. Andrew Young 4
Pool 5 – Court 5
Tuesday, 8th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Lewis Gibbs 1
2. Jenny Badger 2
3. Clive Goransson 4
4. David Gordon 3
Pool 6 – Court 6
Tuesday, 8th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Terry Batchelor 3
2. Corey Newman 1
3. Garion Weller 2
4. Terry Polglase 4
Pool 7 – Court 7
Tuesday, 8th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Luke Edgecock-Bennett 1
2. Karen Arnold 3
3. Linda Lattimer 2
4. Maree Leitch* 4
Pool 8 – Court 8
Tuesday, 8th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Mohammed Raihan 2
2. Jack Andrews 3
3. Neil Arvin Dalman 1
4. Ricky Beswick 4
Pool 9 – Court 1
Monday, 7th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Rodney Evans 4
2. Michael Michael 2
3. Nguyen Khoi (Kevin) Nguyen 3
4. Paul Joseph 1
Pool 10 – Court 2
Monday, 7th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Leigh Gordon 1
2. Ankit Gupta 3
3. Manoli Papastamatis 2
4. Roger Moore 4
Pool 11 – Court 3
Monday, 7th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Melissa Saragih 4
2. Frank Frowis 2
3. Sebastian Stagg 1
4. Beth Osborne 3
Pool 12 – Court 4
Monday, 7th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Wen Gao 3
2. Daniel Ogilvy 4
3. Shaun East 2
4. Jamie Cox 1
Pool 13 – Court 5
Monday, 7th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Lin Yang 2
2. Khoa Vo 1
3. Kerri Hallam 4
4. Robert Newton 3
Pool 14 – Court 6
Monday, 7th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Zoe Alexander 2
2. Duy To 3
3. Vinu Varghese* 1
4. Jess Bull* 4
Pool 15 – Court 7
Monday, 7th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. MD Foyjul Islam Jisan 1
2. Siwen Cai 4
3. Long Dang 3
4. Cameron Alexander 2

Round 2

Pool 1 – Court 1
Tuesday, 15th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Sam Burnett 3
2. Rowan Henderson 1
3. Leesa Grundy 2
4. Jon Stagg 4
Pool 2 – Court 2
Tuesday, 15th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Steve Jeffrey 2
2. Clinton Badger 1
3. Michele Nissink* 4
4. James Rowbottom 3
Pool 3 – Court 3
Tuesday, 15th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Mathew Meaden 2
2. Xavier Young 1
3. Rob Brockman* 4
4. Eion Jennings 3
Pool 4 – Court 4
Tuesday, 15th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Fabian Delanty 2
2. Paul Andrews 3
3. Clinton Duong 4
4. Lewis Gibbs 1
Pool 5 – Court 5
Tuesday, 15th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Andrew Young 1
2. Jenny Badger 3
3. David Gordon 2
4. Corey Newman 4
Pool 6 – Court 6
Tuesday, 15th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Clive Goransson 3
2. Garion Weller 2
3. Terry Batchelor 1
4. Luke Edgecock-Bennett 4
Pool 7 – Court 7
Tuesday, 15th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Terry Polglase 1
2. Linda Lattimer 4
3. Karen Arnold 2
4. Neil Arvin Dalman 3
Pool 8 – Court 8
Tuesday, 15th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Vinu Varghese* 1
2. Mohammed Raihan 2
3. Jack Andrews 4
4. Paul Joseph 3
Pool 9 – Court 1
Monday, 14th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Ricky Beswick 2
2. J* 4
3. Nguyen Khoi (Kevin) Nguyen 1
4. Leigh Gordon 3
Pool 10 – Court 2
Monday, 14th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Rodney Evans 1
2. Manoli Papastamatis 3
3. Ankit Gupta 2
4. Sebastian Stagg 4
Pool 11 – Court 3
Monday, 14th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Roger Moore 1
2. Frank Frowis 2
3. Beth Osborne 4
4. Jamie Cox 3
Pool 12 – Court 4
Monday, 14th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Melissa Saragih 4
2. Shaun East 2
3. Monica* 3
4. Khoa Vo 1
Pool 13 – Court 5
Monday, 14th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Daniel Ogilvy 2
2. Lin Yang 1
3. Robert Newton 3
4. Zoe Alexander 4
Pool 14 – Court 6
Monday, 14th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Kerri Hallam 3
2. Shahriah Emon* 1
3. Duy To 2
4. MD Foyjul Islam Jisan 4
Pool 15 – Court 7
Monday, 14th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Maree Leitch* 3
2. Cameron Alexander 1
3. Long Dang 2
4. Siwen Cai 4

Round 3

Pool 1 – Court 1
Tuesday, 22nd June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Rowan Henderson 2
2. Leesa Grundy 3
3. Sam Burnett 1
4. Clinton Badger 4
Pool 2 – Court 2
Tuesday, 22nd June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Jon Stagg 1
2. Steve Jeffrey 3
3. James Rowbottom 2
4. Xavier Young 4
Pool 3 – Court 3
Tuesday, 22nd June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Maria Shelverton 4
2. Mathew Meaden 3
3. Eion Jennings 2
4. Lewis Gibbs 1
Pool 4 – Court 4
Tuesday, 22nd June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Annalea Reid 4
2. Fabian Delanty 2
3. Paul Andrews 3
4. Andrew Young 1
Pool 5 – Court 5
Tuesday, 22nd June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Clinton Duong 2
2. David Gordon 3
3. Jenny Badger 1
4. Rob Brockman* 4
Pool 6 – Court 6
Tuesday, 22nd June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Corey Newman 1
2. Garion Weller 2
3. Clive Goransson 3
4. Terry Polglase 4
Pool 7 – Court 7
Tuesday, 22nd June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Luke Edgecock-Bennett 1
2. Karen Arnold 4
3. Neil Arvin Dalman 2
4. iftekahar Ahmed* 3
Pool 8 – Court 8
Tuesday, 22nd June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Linda Lattimer 2
2. Deidre Wilson 4
3. Paul Joseph 3
4. Nguyen Khoi (Kevin) Nguyen 1
Pool 9 – Court 1
Monday, 21st June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Jack Andrews 4
2. Ricky Beswick 1
3. Leigh Gordon 3
4. Rodney Evans 2
Pool 10 – Court 2
Monday, 21st June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Michael Michael 1
2. Ankit Gupta 2
3. Manoli Papastamatis 4
4. Roger Moore 3
Pool 11 – Court 3
Monday, 21st June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Sebastian Stagg 1
2. Frank Frowis 4
3. Jamie Cox 2
4. Khoa Vo 3
Pool 12 – Court 4
Monday, 21st June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Beth Osborne 3
2. Shaun East 1
3. Wen Gao 4
4. Lin Yang 2
Pool 13 – Court 5
Monday, 21st June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Melissa Saragih 1
2. Daniel Ogilvy 4
3. Robert Newton 2
4. Duy To 3
Pool 14 – Court 6
Monday, 21st June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Zoe Alexander 3
2. iftekahar Ahmed 2
3. Kerri Hallam 4
4. Cameron Alexander 1
Pool 15 – Court 7
Monday, 21st June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. MD Foyjul Islam Jisan 3
2. Long Dang 2
3. Shahriah Emon 1
4. Siwen Cai 4

Round 4

Pool 1 – Court 1
Tuesday, 29th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Sam Burnett 2
2. Rowan Henderson 1
3. Leesa Grundy 3
4. Jon Stagg 4
Pool 2 – Court 2
Tuesday, 29th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Clinton Badger 1
2. James Rowbottom 3
3. Steve Jeffrey 4
4. Lewis Gibbs 2
Pool 3 – Court 3
Tuesday, 29th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Xavier Young 3
2. Eion Jennings 1
3. Mathew Meaden 2
4. Andrew Young 4
Pool 4 – Court 4
Tuesday, 29th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Maria Shelverton 3
2. Fabian Delanty 4
3. Paul Andrews 2
4. Jenny Badger 1
Pool 5 – Court 5
Tuesday, 29th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Annalea Reid 2
2. Clinton Duong 3
3. David Gordon 4
4. Corey Newman 1
Pool 6 – Court 6
Tuesday, 29th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Terry Batchelor 4
2. Garion Weller 3
3. Clive Goransson 1
4. Luke Edgecock-Bennett 2
Pool 7 – Court 7
Tuesday, 29th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Adrian Adkins* 4
2. Neil Arvin Dalman 3
3. Mohammed Raihan 1
4. Nguyen Khoi (Kevin) Nguyen 2
Pool 8 – Court 8
Tuesday, 29th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Karen Arnold 3
2. Linda Lattimer 4
3. Paul Joseph 2
4. Ricky Beswick 1
Pool 9 – Court 1
Monday, 28th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Deidre Wilson 4
2. Rodney Evans 2
3. Leigh Gordon 3
4. Michael Michael 1
Pool 10 – Court 2
Monday, 28th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Jack Andrews 2
2. Ankit Gupta 4
3. Roger Moore 3
4. Sebastian Stagg 1
Pool 11 – Court 3
Monday, 28th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Manoli Papastamatis 2
2. Jamie Cox 4
3. Khoa Vo 1
4. Shaun East 3
Pool 12 – Court 4
Monday, 28th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Frank Frowis 3
2. Lin Yang 4
3. Beth Osborne 2
4. Melissa Saragih 1
Pool 13 – Court 5
Monday, 28th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Wen Gao 3
2. Robert Newton 1
3. Duy To 4
4. Cameron Alexander 2
Pool 14 – Court 6
Monday, 28th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Daniel Ogilvy 3
2. iftekahar Ahmed 1
3. Zoe Alexander 4
4. Shahriah Emon 2
Pool 15 – Court 7
Monday, 28th June 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Kerri Hallam 4
2. Long Dang 1
3. Jayden* 3
4. Siwen Cai 2

Round 5

Pool 1 – Court 1
Tuesday, 6th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Rowan Henderson 1
2. Sam Burnett 3
3. Leesa Grundy 2
4. Clinton Badger 4
Pool 2 – Court 2
Tuesday, 6th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Nucky Lin* 1
2. Lewis Gibbs 3
3. James Rowbottom 4
4. Eion Jennings 2
Pool 3 – Court 3
Tuesday, 6th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Nucky Lin* 2
2. Mathew Meaden 3
3. Xavier Young 1
4. Jenny Badger 4
Pool 4 – Court 4
Tuesday, 6th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Andrew Young 2
2. Paul Andrews 3
3. Maria Shelverton 1
4. Corey Newman 4
Pool 5 – Court 5
Tuesday, 6th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Fabian Delanty 3
2. Annalea Reid 4
3. Clinton Duong 1
4. Clive Goransson 2
Pool 6 – Court 6
Tuesday, 6th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. David Gordon 1
2. Luke Edgecock-Bennett 3
3. Garion Weller 2
4. Mohammed Raihan 4
Pool 7 – Court 7
Tuesday, 6th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Terry Batchelor 4
2. Nguyen Khoi (Kevin) Nguyen 1
3. Neil Arvin Dalman 2
4. Ricky Beswick 3
Pool 8 – Court 8
Tuesday, 6th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Terry Polglase 4
2. Paul Joseph 2
3. Karen Arnold 3
4. Michael Michael 1
Pool 9 – Court 1
Monday, 5th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Linda Lattimer 2
2. Rodney Evans 3
3. Leigh Gordon 4
4. Sebastian Stagg 1
Pool 10 – Court 2
Monday, 5th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Deidre Wilson 4
2. Jack Andrews 3
3. Roger Moore 1
4. Khoa Vo 2
Pool 11 – Court 3
Monday, 5th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Ankit Gupta 1
2. Manoli Papastamatis 4
3. Shaun East 2
4. Melissa Saragih 3
Pool 12 – Court 4
Monday, 5th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Jamie Cox 1
2. Beth Osborne 4
3. Frank Frowis 3
4. Robert Newton 2
Pool 13 – Court 5
Monday, 5th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Lin Yang 3
2. Cameron Alexander 2
3. Maree Leitch* 4
4. Jayden* 1
Pool 14 – Court 6
Monday, 5th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Duy To 4
2. Shahriah Emon 1
3. Daniel Ogilvy 3
4. Long Dang 2
Pool 15 – Court 7
Monday, 5th July 2021 at 7:30pm
Seed Player Finish
1. Zoe Alexander 2
2. Siwen Cai 3
3. MD Foyjul Islam Jisan 4
4. Ester Cheang* 1