Division 3

Ladder

Team P W L B D F Points For Against %
Team 7 3 3 0 0 0 0 12 24 6 400%
Team 5 3 2 0 0 1 0 10.5 21 9 233.33%
Team 4 3 2 0 0 1 0 10.5 19 11 172.73%
Team 3 3 1 1 0 1 0 7.5 17 13 130.77%
Team 6 3 1 2 0 0 0 6 14 16 87.5%
Team 2 3 1 2 0 0 0 6 10 20 50%
Team 1 3 0 2 0 1 0 4.5 9 21 42.86%
Team 8 3 0 3 0 0 0 3 6 24 25%

Teams

  • Team 1
  • Marcus Freebody
  • Ian Johnston
  • Shaun East
  • Roni Suherlim
  • Karena Brown
  • Jenny Markovitch
  • Team 2
  • Richard Sprent
  • Liam Johnson
  • Piotr Piskula
  • Benoj Varghese
  • Loni Kube
  • Debby McGinniss
  • Team 3
  • Bamboo Zheng
  • Juntao Wang
  • David Zhu
  • [Gap]
  • Yaqi Xiao
  • Shengjia Zhang
  • Team 4
  • Robert Berechree
  • Peter Button
  • Ashwin Saripalli
  • Bilal Gill
  • Dee Tyler
  • Lucy Jiang
  • Team 5
  • Clive Gorransson
  • Neil Arvin Dalman
  • Leigh Gordon
  • Hudson Pennells
  • Laura Dennison
  • Wen Goa
  • Team 6
  • Jack Andrews
  • Roger Moore
  • Bryan McLoughlin
  • David Coombes
  • Melissa Saragih
  • Lin Yang
  • Team 7
  • Haydon Dennison
  • Luke Bennett
  • Ka Sheng Loh
  • Zacharias Lim
  • Ester Cheang
  • Huei Chen
  • Team 8
  • Darryl Drew
  • Sriram Ianarthana
  • Trevor Goodwin
  • John Kwan
  • Mithu Raju
  • Meera Raja

Rounds

Round 1 – 7th September
C1&2 Team 8 vs. Team 7 2 / 8
C3&4 Team 1 vs. Team 2 3 / 7
C5&6 Team 3 vs. Team 4 3 / 7
C7&8 Team 5 vs. Team 6 7 / 3
Round 2 – 14th September
C1&2 Team 3 vs. Team 1 5 / 5
C3&4 Team 5 vs. Team 4 5 / 5
C5&6 Team 2 vs. Team 7 0 / 10
C7&8 Team 6 vs. Team 8 7 / 3
Round 3 – 21st September
C1&2 Team 4 vs. Team 2 7 / 3
C3&4 Team 8 vs. Team 3 1 / 9
C5&6 Team 6 vs. Team 7 4 / 6
C7&8 Team 5 vs. Team 1 9 / 1
Round 4 – 28th September
C1&2 Team 7 vs. Team 5
C3&4 Team 3 vs. Team 6
C5&6 Team 8 vs. Team 2
C7&8 Team 4 vs. Team 1
Round 5 – 5th October
C1&2 Team 6 vs. Team 4
C3&4 Team 2 vs. Team 5
C5&6 Team 3 vs. Team 7
C7&8 Team 1 vs. Team 8
Round 6 – 12th October
C1&2 Team 8 vs. Team 5
C3&4 Team 4 vs. Team 7
C5&6 Team 6 vs. Team 1
C7&8 Team 2 vs. Team 3
Round 7 – 19th October
C1&2 Team 2 vs. Team 6
C3&4 Team 7 vs. Team 1
C5&6 Team 8 vs. Team 4
C7&8 Team 3 vs. Team 5
Round 8 – 26th October
C1&2 Team 5 vs. Team 6
C3&4 Team 8 vs. Team 7
C5&6 Team 1 vs. Team 2
C7&8 Team 3 vs. Team 4
Round 9 – 2nd November
C1&2 Team 6 vs. Team 8
C3&4 Team 3 vs. Team 1
C5&6 Team 5 vs. Team 4
C7&8 Team 2 vs. Team 7
Round 10 – 9th November
C1&2 Team 5 vs. Team 1
C3&4 Team 4 vs. Team 2
C5&6 Team 8 vs. Team 3
C7&8 Team 6 vs. Team 7
Semi Finals – 16th November
Games to be Scheduled Later
Grand Final – 20th November
Games to be Scheduled Later